PONAD 200

ZGŁOSZEŃ PRZESŁANYCH Z APLIKACJI W PIERWSZYCH 4 TYGODNIACH OD JEJ PREMIERY

+17% ZATRZYMANYCH

ZA NAPAŚCI W PIERWSZYCH 4 TYGODNIACH

1 MIEJSCE

W KATEGORII "ZYSKUJĄCE NA POPULARNOŚCI" PO DWÓCH DNIACH OD PUBLIKACJI

PONAD 15000

OSÓB POBRAŁO APLIKACJĘ W PIERWSZYM TYGODNIU PO JEJ PREMIERZE

4.5 MLN WIDZÓW

OBEJRZAŁO WZMIANKĘ O APLIKACJI W GŁÓWNYM WYDANIU WIADOMOŚCI TVP

PONAD 27 000

ARTYKUŁÓW ONLINE
WZMIANKI TWITTER
O APLIKACJI
Obecnie w Polsce jest poszukiwanych około 36 tys. osób, z czego prawie 14 tys. opublikowanymi listami gończymi. Co piąte zatrzymanie jest efektem informacji przekazanej przez obywateli. Wiele informacji wpłynęło dzięki uruchomionej kilka lat temu podstronie POSZUKIWANI na portalu Policja.pl. (http://poszukiwani.policja.pl/).

Postęp technologiczny daje jednak nowe możliwości. Na początku tego roku w Polsce aż 6.5 mln osób korzystało ze smartfonów i przewiduje się, że do końca roku ma być ich aż 13 mln. Chcąc to wykorzystać stworzyliśmy aplikację mobilną, która umożliwia rozpoznawanie poszukiwanych.

W każdej chwili, gdy zobaczymy lub przypomnimy sobie, że widzieliśmy osobę poszukiwaną możemy zgłosić to na policję dzwoniąc na nr 112 lub 997 albo korzystając z aplikacji wysłać maila na policyjną skrzynkę.
Aplikacja uzyskała pozytywną opinie eksperta w zakresie procesów percepcji twarzy, dr Eligiusza Wronki z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego:


(…) Im częściej osoby wykorzystujące aplikację będą konfrontowały zdjęcie twarzy z danymi na temat osoby poszukiwanej, tym lepiej utrwalona będzie reprezentacja pamięciowa odnosząca się do tej twarzy. Z drugiej strony, zastosowanie różnych wersji zdjęć twarzy osób poszukiwanych (oryginalnych oraz ze zmienionymi cechami takimi jak zarost itp.) oraz portretów pamięciowych prowadzić może do lepszego zapamiętania takiej twarzy oraz skuteczniejszego jej późniejszego skojarzenia z osobami spotykanymi w otoczeniu.